The Single Dollar

I’m now going downstairs with $1 to buy a roll to go with my lunch.

Update at 2:47 p.m.: The rolls are only 25 cents each, so I bought one and have 75 more cents to cover three more rolls this week. Talk about a bargain! I had a WW Chicken Parmagian With Pasta and the roll for lunch. I ate veeerrryyy sllooowwwwly so as to make it seem like I had a lot of food. *lol* I also drank a LOT of water before beginning to eat so my stomach would feel full before even beginning to eat.

My Signature

If you liked that post, read on...

No Blonde on February 28th, 2006

Making the Case Against Facebook on October 21st, 2014

Starting Work on 2015 Goals on January 5th, 2015

It Drags, It Drags!!! on May 25th, 2007